Menu
Your Cart

Havuz İzolasyonları

Havuz İzolasyonları

Yüzme havuzunda betonarme duvar ve zemin tek başına su sızıntısını ve kaçağını engelleyecek özellik taşımaz. Özellikle su tahliye delikleri, su girişleri ve duvar zemin birleşimleri su sızıntılarına neden olabilecek zayıf bölgelerdir. Kullanılan seramik türü kaplamalar ise tek başına su yalıtımı sağlayamadığı gibi havuz duvarları dolu havuzlarda pozitif, boş havuzlarda negatif basınca maruz kalırlar.

Almera Tex 230 sürme esaslı yalıtım malzemelerinden farklı olarak 3 katlı sandviç sistemi ile üretilmiş kompozit bir yalıtım malzemesidir. Ürün iki yüzü polipropilen, özel keçe korumalı lamine edilmiş polietilen taşıyıcı tabakalardan oluşmuştur.Her iki yüzeyinin de lifli yapıda olması uygulandığı tüm yüzeylere güçlü bir şekilde yapışmasını sağlar.

Ürünün uygulaması oldukça basittir. Flexli bir mozaik yapıştırıcısı kullanarak ürünün duvara yapışması sağlanır ve yapıştırıcının zemin ve Almera Tex ile kürlenme süresi beklenilmeden üzeri mozaik ve benzeri ürünler ile kaplanabilir.Uygulamanın kolayca yapılabilmesi ve kısa süre içerisinde bitirilebilmesi, tüm hava ve sıcaklık şartlarında uygulanabilmesi ürünün avantajlarından sadece birkaçıdır.Her türlü zemine uygulanabilen basınca karşı dayanıklı membran %100 su sızdırmazlığı sağlayarak güvenli bir yalıtım sağlar.

Bu kategoride ürün bulunamadı.