Menu
Your Cart

Single/Tandem Yumuşatma Sistemleri

Sudaki kalsiyum ve magnezyumdan muhteviyatından ileri gelen sertliğin giderilmesi amacıyla kullanılan tek veya çift üniteli tam otomatik sistemlerdir.

Doğal sularda sertlik suyun karşılaştığı kayaçları çözmesi sebebiyle oluşur. Dolayısıyla suyun sertlik derecesi coğrafi yapıya göre değişkenlik göstermektedir ve her kaynakta farklı sertlik derecelerine rastlamak mümkündür.

Sert suların kullanımı su iletim hatlarında kireç birikmelerine, çap daralmalarına, iletim ve temin hatlarında hasara ve suyun sıklıkla buharlaştığı, sıcak suyun kullanıldığı sistemlerde, makine ve ekipmanlarda birikintilere sebep olarak enerji sarfiyatının artmasına, verimin düşmesine ve ağır, geri dönülemez hasarlar oluşmasına neden olur. Yumuşatma sistemleri ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını sudan alarak sertlik derecesini 1 Fr değerinin altına çekmek mümkündür. Bunu içeriğindeki sodyum bazlı iyon değiştirici katyonik reçine medyası ile yapar. Reçine iyon değiştirme kapasitesi düştüğünde zaman kontrollü veya toplam kapasite kontrollü şekilde otomatik olarak reçine rejenerasyonu sağlanır. Düşük kapasiteli küçük sistemler haricinde fazladan tuz sarfiyatının önüne geçebilmek için toplam kapasite kontrollü otomatik rejenerasyon tercih edilir. Devamlı akışın gerektiği durumlarda rejenerasyon sürecinde yumuşatılmış suyun kesilmemesi için tandem sistemler tercih edilmelidir. Ham su sertlik derecesi, kapasite ve ihtiyaca göre kontrol valfli, FRP tanklı, karbon-çelik tanklı veya PVC, HDPE, Paslanmaz Çelik yüzey borulamalı olarak dizayn edilebilir.

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)